mIRC Yazı Tipi – Noktalama işaretimirc

Kodun amacı, cümle içerisinde kullandığınız noktalama işaretleri ve değer işaretlerini (.,:,%,+,-,^,? vs) belirlediğiniz renkte kullanmanızı sağlamaktır.

Ayrıca herhangi birinin “nick” ‘ini ” kanal ” içerisinde yazmış olduğunuzda o nick’i parantez içine alıp, belirlediğiniz renk ile veya karışık renkli şekilde kalınlık ayarı ile birlikte kanalda kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Ekstra olarak kanal içerisinde bulunduğunuz kanalı yazdığınızda tekrar belirlediğiniz renk’te “<#kanal>” şeklinde, kanalda yazmanıza yardımcı olacaktır.

Şuan ki kod, renklendirme şekli 2 ila 6 numaralı renkler arasında, karışık(random) olarak kendi seçip renklendirmektedir.

Eğer ki, karışık renkler halinde kullanmak istemiyorum, bütün renkler sadece kırmızı olsun veya farklı bir renk olsun istiyorum diyorsanız, altta ki kodu değiştirmeniz gereklidir. Değiştirme yaparken, renklendirme işareti (CTRL+K) kullanmayınız.

Kırmızı için;

/* Her kelimenin baş harfleri büyük olsun */ (istek üzerine)

Yazdığınız cümlenin, her kelimesinin baş harfi de büyük olsun istiyorsanız, altta ki gibi eklemeniz gerekmektedir.

Update: ” if (!$regex($1,/^\//)) { ” bu satır, !komut , .komut kullanan kişiler için ” if (!$regex($left($1,1),/^(!|[\.]|\/)/i)) { ” olarak değiştirilmiştir, kullanılan komutların , botlar tarafından algılanabilmesi amaçlıdır.

önceki yazı önceki yazımızda « makelemiz var.

admin
Makale Yazarı :
heart 399


mIRC Yazı Tipi – Noktalama işareti İle Benzer Sohbet YazılarımIRC Yazı Tipi – Noktalama işareti yazına yapılan yorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?